Browsed by
Miesiąc: Grudzień 2016

Zawody Ligi Lekkoatletycznej

Mamy brąz! Nasze szkolne lekkoatletki zajęły trzecie miejsce na zawodach Ligi Lekkoatletycznej, które odbyły się 10 października na stadionie przy ul. Wojciechowskiej. Dziewczyny zdobyły łącznie 957 punktów, minimalnie przegrywając z V LO i Zespołem Szkół Elektronicznych. Najwięcej punktów zdobyła Olga Jóźwiak, jednocześnie pobijając rekord szkoły w biegu na 400 m.

Licealiada w pływaniu indywidualnym i drużynowym

Miło nam poinformować, że 26 października br. sztafeta pływacka dziewcząt stylem dowolnym (10x25m), reprezentująca naszą szkołę w Licealiadzie Miasta Lublin zdobyła srebrny medal, co premiowało nasze pływaczki do udziału w Wojewódzkim Finale Licealiady. Podczas wspomnianych zawodów nasze dziewczęta, po zaciętej walce ze szkołą  z Białej Podlaskiej, wywalczyły srebrne medale, przegrywając tylko z koleżankami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie.

W Finale Wojewódzkiej Licealiady indywidualnie złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym wywalczył Jakub Kubiś – kl. 3c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Mamy srebrnego medalistę!

W dniach 27-28 listopada 2016 roku, w lubelskiej Hali Globus, odbyły się XV Mistrzostwa Europy oraz Zawody Pucharu Europy Karate Kyokushin. W wydarzeniu sportowym wzięło udział ponad 500 juniorów i ok. 200 seniorów z 23 krajów.

Mimo silnej konkurencji zagranicznej bardzo dobrze zaprezentował się w Pucharze Europy uczeń naszej szkoły Szczepan Kot. Wystąpił w konkurencji kata zdobywając srebrny medal. Konkurencja ta polega na bardzo precyzyjnym przedstawieniu sekwencji technik ataku i obrony, połączonym ze ściśle określonym sposobem poruszania się.